Trulance nedir?

Trulance (plecanatide) tedavi kronik idiyopatik kabızlık veya için kullanılır , irritabl bağırsak sendromu ile kabızlık.

Trulance , bağırsaklarınızdaki sıvı salgılanmasını ve kas hareketini artırmaya yardımcı olan belirli maddeleri aktive ederek çalışır .

Trulance ayrıca dışkılarınızın tutarlılığında değişikliklere neden olur.

Önemli bilgi

Plecanatide alerjiniz varsa veya bağırsaklarınızda tıkanma varsa Trulance kullanmamalısınız.

Trulance tabletlerini tamamen yutamayan yetişkinler, tableti ezebilir ve yutmadan önce elma suyuyla karıştırabilir veya tableti suda çözebilir. Trulance tabletler, bir nazogastrik veya gastrik besleme tüpü yoluyla yetişkinler tarafından su ile de alınabilir.

Bu ilacı almadan önce

Plecanatide alerjiniz varsa veya varsa Trulance kullanmamalısınız:

  • bağırsaklarınızda bir tıkanıklık.

Bu ilacı 6 yaşından küçük bir çocuğa vermeyin.

Trulance’i 18 yaşından küçük herhangi bir kişide kullanmaktan kaçının. Hayvan çalışmalarında, plekanatid ölüme yol açan ciddi dehidrasyona neden oldu.

Hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin.

Trulance’ı nasıl almalıyım?

Trulance’i tam olarak doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alın. Reçete etiketinizdeki tüm talimatları izleyin. Bu ilacı daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.

Trulance’ı yiyecek olsun veya olmasın alabilirsin. Tableti tamamen yutun.

Tableti tamamen yutamazsanız, tableti bir kaşık su veya elma püresi ile ezebilir ve karıştırabilirsiniz. Bu karışımı hemen yutun. Daha sonra kullanmak üzere saklamayın.

Su ile karıştırılmış bir Trulance tablet, kateter uçlu bir şırınga kullanılarak bir nazogastrik (NG) besleme tüpünden de verilebilir. Size verilen tüm hasta bilgilerini, ilaç kılavuzlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız.

Tabletleri almaya hazır olana kadar orijinal şişelerinde veya blister ambalajlarında saklayın. Ambalaj bobinini hap şişesinin içinden çıkarabilirsiniz. Ancak, paketi veya kabı nem emici koruyucu maddenin şişenin içinde bırakın.

Trulance dozaj bilgisi

Kronik İdiyopatik Kabızlık İçin Normal Yetişkin Dozu:

Günde bir kez 3 mg oral

kullanım: Kronik idiyopatik kabızlık (CIC) tedavisi

Kronik İdiyopatik Kabızlık İçin Normal Pediatrik Doz:

-6 Yaş Altı: Kontrendikedir.
-6 ila 18 Yaş Altı: Tavsiye edilmez.

Bir dozu kaçırırsam ne olur?

Hatırladığınız anda kaçırdığınız dozu alın. Bir sonraki programlı dozunuzun zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın. Kaçırılan dozu telafi etmek için fazladan ilaç almayın.

Aşırı doz alırsam ne olur?

Aşırı dozda plekanatidin tehlikeli olması beklenmez. Acil tıbbi yardım isteyin veya ilacı yanlışlıkla yutmuşsa 1-800-222-1222 numaralı telefondan Zehir Yardım hattını arayın. Bu ilacı alan 6 yaşın altındaki bir çocuk ciddi şekilde susuz kalabilir.

Trulance’i alırken nelerden kaçınırım?

Yiyecek, içecek veya aktivite ile ilgili kısıtlamalar hakkında doktorunuzun talimatlarını izleyin.

Trulance yan etkileri

Trulance: alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın : kurdeşen; zor nefes alma; yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

İshal, Trulance’in yaygın bir yan etkisidir.

Bu ilacı kullanmayı bırakın ve ishal şiddetli ise hemen doktorunuzu arayın.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değildir ve diğerleri oluşabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088’de FDA’ya bildirebilirsiniz.

Başka hangi ilaçlar Trulance’i etkileyecek?

Diğer ilaçlar reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere plekanatid ile etkileşime girebilir. Her sağlık uzmanınıza şu anda kullandığınız tüm ilaçlar ve kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız herhangi bir ilaç hakkında bilgi verin.

Leave a Reply

etil alkol
%d blogcu bunu beğendi: